I-Dye Poly 1451 Modrá 14 g


od 6 ks :
Katalogová cena bez DPH: 94,90 Kč
Katalogová cena s DPH: 114,83 Kč


Základní cena s DPH: 157,30 Kč

Akční sleva 0,20 %%

Vaše cena s DPH: 157 Kč

  • Výrobce: Jacquard
  • Katalogové číslo: 1451
  • Záruka (měsíců): 24
  • Skladem: 72 ks
  • Hmotnost: 0,05 kg

Práškové barvivo v samorozpustném sáčku určené pro SYNTETICKÉ látky jako polyester nebo nylon.

Odzkoušeno českými vynalézavými maminkami na obarvení vyšisovaných potahů na kočárky. Po kliknutí na vzorek růžové barvy se vám zobrazí fotka, jak dopadlo barvení ze zelené na modrou (autor: Helena Pídová).

Tímto barvivem obarvíte všechna přírodní vlákna jako bavlnu, len a hedvábí (iDye), polyester a nylon (iDye Poly) nebo směsi obou (požijete obě barvy najednou).

Postup:

1._Ve smaltovaném nebo nerez hrnci namočte látku určenou k obarvení v teplé vodě. Vody dejte jen tolik, aby se látka ponořila. Hrnec nepoužívejte k vaření jídla.

2._Látku vyjměte a do vody dejte pytlíček s barvivem. Počkejte, až se obal rozpustí a rozmíchejte. Vložte zpátky látku. Pokud je v balení i sáček se zvýrazňovačem barvy, můžete jej vyprázdnit do pračky. Chcete-li docílit jemného nebo pastelového odstínu, tak Intensifier nepoužijte.

3._Pro bavlnu a len: přidejte hrneček nejodizované soli, který rozpustíte ve troše vody. Pro hedvábí: přidejte asi 80 ml octa. Nenalijte to přímo na látku. Pro polyester není třeba nic.

4._Uveďte téměř k varu. Za občasného míchání barvěte půl hodiny (polyester až 1 hodinu, teplotu vody udržujte na maximu, co vám barvená látka dovolí. K slušnému obarvení dojde i při teplotě 40 st.).

5._Nechte vychladnout a látku vyjměte. Vyperte ji ve studené vodě s jemným pracím gelem.


Barvit můžete i v pračce. Pytlíček s barvou můžete přidat přímo k látce do bubnu, nebo si dejte tu práci a rozmíchejte ho nejprve s vodou a vlijte až během napouštění pračky. Pamatujte ale, že dole v pračce zůstane i po ždímání trocha obarvené vody. Je nutné po praní nechat proběhnout jeden cyklus naprázdno.


14 g – až na 1,3 kg látky.

Diskuze

Pro čtení diskuzí se musíte přihlásit.

S výrobkem se také prodává

Barva iDye stará ale funkční 14 g
Barva SolarFast 1107 Modrá 118 ml
I-Dye 1402 Tělová 14 g