Dye-na-Flow 67 ml 813 Tyrkysová


od 6 ks :
Katalogová cena bez DPH: 64,97 Kč
Katalogová cena s DPH: 78,61 Kč


Vaše cena s DPH: 107,69 Kč

  • Katalogové číslo: 1813
  • Záruka (měsíců): 24
  • Skladem: 0 ks
  • Hmotnost: 0,1 kg

zažehlovací barva na hedvábí a jiné tkaniny

Barva Dye-Na-Flow barví všechny chemicky neupravené tkaniny, je tekutá a její odstíny se dají míchat. Je určena především na hedvábí, do něhož se velmi dobře vpíjí a spojuje se s vláknem. Nepůsobí ztuhnutí látky a nevypírá se. Fixuje se jednoduše zažehlením. Nejčastěji se používá k přímé malbě, k solným efektům, sprayování, malbě s akvarelovým základem, houbičkovému tisku, voskové batice a stříkané vázané batice.


Konturovací technika: Nakreslete motiv na jakoukoli látku pomocí kontury na vodní bázi (Jacquard Water-based Resist) nebo gutty (Jacquard Gutta Resist). Nejvhodnější pro malbu s použitím kontury je jemně tkaná bavlna, hedvábí a polyester, ale lze malovat i na úplety. Zkontrolujte obě strany tkaniny, abyste měli jistotu, že linie vykreslené konturou jsou nepřerušované a propojené, a že pronikly látkou skrz naskrz. Naneste barvu na plochy uvnitř obrysů nakreslených konturou. Barvu zafixujte žehlením po rubu po tři minuty při teplotě vhodné pro danou tkaninu.

Experimentujte! Abyste dosáhli různých akvarelových efektů, naneste barvu na suchou nebo vlhkou látku bez kontury. Nasypte zrnka soli Jacquard Silk Salt na vlhkou barvu pro zářivou explozi barev. Vykreslete detaily pomocí alkoholu nebo fixů na textil. Nanášejte barvu pomocí houbičky, spreje či stříkací pistole, nebo ji použijte pro batikování. Barvenou látku lze prát v pračce nebo chemicky čistit.

Může dojít k separaci obsahu lahvičky Dye-Na-Flow, proto barvu před použitím důkladně protřepejte.

Diskuze

Pro čtení diskuzí se musíte přihlásit.